Warning: session_start(): open(/home/branding/tmp/sess_ci2tingr0f835h93renj3r62gh, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/branding/domains/brandingline.ir/public_html/includes/applications.php on line 8

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/branding/tmp) in /home/branding/domains/brandingline.ir/public_html/includes/applications.php on line 8
کلینیک مدیریت دکتر میدانچی |
نگارش کتاب
چرا کتاب چاپ کنیم؟ نگارش کتاب دارای چه مزایایی برای نویسنده آن می باشد؟

آیا می دانید داشتن کتاب در رزومه تحصیلی و شغلی چقدر با ارزش است؟


بسیاری از دانشجویان نمی دانند که با هزینه ای مناسب می توانند دانسته ها، دانش طبقه بندی شده و یا پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. کتابی که در مصاحبه های تحصیلی مانند ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی و یا مصاحبه های استخدامی می تواند برگ برنده و نقطه اتکایی برای پیروزی باشد.

کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت ارشاد، اخذ شابک از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می شود و دارای همه ی امتیازات لازم جهات ارائه در مجامع مختلف دانشگاهی و حوزه های مختلف کسب و کار خواهد بود.

شما در هر زمینه ای که فعالیت دارید، شاغلید، هنرمندید، استادید، دانشجو هستید و … چاپ کتاب برای شما به منزله ی اعتبار علمی خواهد بود. شما با چاپ کتاب در زمینه فعالیت خود می توانید وجهه ای کاملاً متفاوت با قبل پیدا کرده و در زمینه فعالیت خود فرد موفق تری باشید و با چاپ کتاب خود، به عرضه و نمایش غنای علمی تان بیافزایید و قدمی موثر در راه ارتقا دانش بردارید.

داوطلبان ورود به دوره دکتری و برخی رشته های کارشناسی ارشد مجبور به طی مصاحبه و کسب امتیازهای لازم از آن هستند که در این مسیر چاپ کتاب بسیار بیشتر از اخذ پذیرش و چاپ مقالات حائز امتیاز می باشد.

 

فرایند نگارش کتاب:

 • تنظیم قرار داد برای چاپ کتاب

در این مرحله بین نویسنده/مترجم و ناشر قراردادی منعقد می شود. البته برای دوستانی که در شهرستان هستند و برای آنها حضور در دفتر انتشارات مشکل است شرایطی مهیا می باشد و می توان غیر حضوری قرارداد را منعقد کرد. البته چه به صورت حضوری یا غیر حضوری حتما اطلاعات مفصلی در اختیار مولفین قرار داده میشود تا آگاهانه نسبت به چاپ آثارشان اقدام نمایند.

 • تایپ و صفحه آرایی کتاب:

در این مرحله متن آماده شده توسط مولف به تایپیستی که در زمینه تایپ کتاب تخصص دارد داده می شود و تایپیست هم با توجه به سایز کتاب، که معروفترین آنها عبارتند از (جیبی، رقعی، وزیری و رحلی) می باشد، صفحه آرایی می کند و چک پرینتی به مولف ارائه می گردد، تا چنانچه ایرادی هست مرتفع گردد. (البته ممکن است با صلاحدید ناشر و مولف متن صفحه آرایی شده به ویراستار ارجاع داده شود تا از نظر فنی و ادبی اصلاح گردد)

 • تعیین عنوان کتاب:

یکی از برجسته ترین شاخص های کتاب، عنوان آن است که متاسفانه به آن کمتر توجه می شود، در حقیقت می بایست در انتخاب عنوان کتاب نهایت دقت را داشته باشید تا خواننده به راحتی بتواند از عنوان کتاب به موضوع و محتوای کتاب پی ببرد.

 • طرح جلد کتاب:

این مرحله از اهمیت به سزایی برخوردار است لذا لازم است مولف و طراح انتشارات در این مرحله با هم تبادل نظر بیشتری کنند، همچنین در یک قالب استاندارد طراحی جلد مولف می بایست در چند سطر کتاب را در پشت جلد به مخاطب معرفی کند.

 • دریافت فیپای کتاب:

این مرحله توسط ناشر انجام می گیرد و بعد از صدور فیپا مولف می تواند از طریق سایت (www.nlai.ir) با انتخاب گزینه جستجوی کتاب فیپای کتاب خود را مشاهده نماید.

 • دریافت مجوز کتاب:

پس از صدور فیپای کتاب، فایل نهایی کتاب به وزارت ارشاد جهت دریافت مجوز ارسال می شود.

 • تهیه فیلم و زینک متن و جلد کتاب:

البته اگر کتاب به صورت دیجیتالی چاپ شود نیازی به تهیه زینک ندارد و چنانچه کتاب افست چاپ شود از متن و جلد کتاب زینکی را تهیه می کنند.

 • چاپ متن و جلد کتاب:

پس از تهیه زینک در لیتوگرافی جهت چاپ، به چاپخانه ارسال می شود.

 • انتخاب سلفون و یووی:

در این مرحله جهت جلوگیری از خط و خش معمولا روی جلد یک پوششی از سلفون و یا مواد شیمیایی به صورت مات یا براق می کشند که برای محافظت از جلد کتاب بسیار مثمره ثمر است.

 • صحافی کتاب:

صحافی مرحله پایانی آماده سازی کتاب می باشد که در آن پس از  عمل تا و ترتیب فرم های چاپ شده صفحات متن کتاب به وسیله چسب سرد و یا گرم به جلد آن وصل می شود.

 • هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

برای این پاسخ سوال مشخصی وجود ندارد، زیرا این امر بسیار بستگی به این دارد که شما چه تعداد تیراژی را می خواهید چاپ کنید؟ کتابتان چند صفحه است؟ صفحات رنگی و گلاسه باشند یا سیاه و سفید؟ ضخامت کاغذ و نوع جلد کتاب نیز بروی قیمت تاثیرگذار است.

در مجموع اگر بخواهید، با کمترین هزینه ممکن هم میتوانید کتابتان را چاپ کنید. یعنی با تعداد نسخه و تیراژ پایین مثلا 50 نسخه!

کلینیک مدیریت دکتر میدانچی، در صورت تایید محتوای علمی کتاب نگارش شده توسط اساتید داور انتشارات دکتر میدانچی، محدودیتهای مالی دانشجویان و یا برخی از پژوهشگران و اساتید را درک خواهد کرد و در این راستا کمترین هزینه ممکن را برای چاپ آثار تعیین نموده است که با توجه به کیفیت آثار منتشر شده توسط این مجموعه چنین هزینه ای برای چاپ کتاب، در هیچ انتشاراتی یافت نخواهد شد.

 • آیا در کمترین زمان باقی مانده به مصاحبه تحصیلی و یا شغلی می توانیم کتابی را چاپ کنیم؟

بله! فقط کافیست با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید تا کلیه مراحل را برای شما توضیح دهند و حتی اگر تنها چند روز به زمان مصاحبه وقت باقی مانده است، کافیست که فقط فایل کتابی که تالیف یا ترجمه کرده اید و یا در غیر اینصورت فایل پایان نامه خود را در اختیار ما قرار داده تا تمام مراحل ویرایش، و تغییر فرمت و عنوان گذاری و ... تا مرحله طراحی جلد و چاپ را در عرض کمتر از چند روز برای شما انجام بدهیم، البته منوط به اینکه محتوای علمی کتاب نگارش شده توسط اساتید داور انتشارات دکتر میدانچی تایید شود، آنگاه در این صورت است که در عرض چند ساعت نامه اعلام وصول کتابتان که حاوی شابک و پذیرش علمی کتاب شماست نیز برایتان ارسال خواهد شد.

 کارگاه نکارش کتاب

لطفا در صورت تمایل برای حضور در دوره پژوهشی نگارش کتاب، از اینجا وارد لیست زمان های مشاوره شده و یک وقت 30 دقیقه ای برای مشاوره اولیه رزرو نمایید و یا در ساعات اداری با شماره تلفن 02188515150 تماس حاصل نمایید.